HAKKIMIZDA

   Ödel Buldan, 1950'li yıllarda İbrahim Ödel'in geleneksel Buldan dokumalarını ev tekstili ürünlerine dönüştürmesiyle başlamıştır. İşletmemiz günümüzde Denizli Buldan'ın adıyla birlikte anılır hale gelen “dokuma ve işleme" sanatının "öncüsü" olmuştur.

   Ödel Buldan El İşlemeleri T.C. Kültür Bakanlığı tarafından el sanatları konusunda, Denizli temsilcisi olarak kabul edilmiş ve ürünlerimiz Bakanlık tarafından birçok kez yurtdışı fuarlarında Türk El Sanatlarını tanıtım amacıyla sergilenmiştir.

     Bugün binden  fazla ürün çeşidimiz mevcuttur. Üretimin yarısı ihraç edilmekte, diğer yarısı ülkemizin belli başlı hipermarketlerinde satışa sunulmakla birlikte, İstanbul Kapalıçarşı gibi geleneksel pazarlarda da atmış  yılı aşkın süredir alıcı bulmaktadır.

   İşletmemiz, günümüzde gerek kendi bünyesinde çalışanları, gerekse evlerdeki fason üretimi yoluyla, yaklaşık üç yüz aileye iş olanağı sağlamaktadır.

    Kardeş kuruluşumuz Denizlipek Tekstil Üretim ve Dış Ticaret Ltd. Şirketimiz ile birlikte Yunanistan, Macaristan, Rusya, Romanya, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai, İsrail, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek, İspanya, Almanya, Fransa, İngiltere, Çin ve Hindistan gibi birçok ülkeyle çalışılmaktadır. 

    2018 Yılı Denizli İli Vergi sıralamasında Ödel Buldan 94. Denizlipek Ltd Şti ise 92. Olmuştur.

    Denizli, Buldan'daki tekstil üretimi köklü bir geleneğin günümüze uzantısıdır. Tekstil üreticiliğinin geçmişi Osmanlı, Bizans, Roma ve Helenistik dönemlere kadar uzanmaktadır. Türkiye Bilimler Akademisinin Buldan'da 2001 yılında yaptığı araştırmalarda, günümüzden bin beş yüz yıl öncesine ait dokuma tezgahı parçalarına rastlanmıştır. Ödel Buldan  işte bu köklü geleneğin günümüze yansımasıdır.